Okazywanie uczuć. Podsumowanie randki.

Okazywanie uczuć. Podsumowanie randki.

Wy dwoje spotkaliście się i zaczęliście ze sobą rozmawiać. Najwyraźniej lubicie swoje towarzystwo. Na początku, na pierwszej randce, było wam trochę głupio, ale potem wyluzowałeś się i poczułeś, jakby to była zwykła rozmowa z dobrym znajomym. Cieszysz się, że poświęciłeś trochę czasu na wymyślenie tematów do rozmowy, ale okazało się, że wcale nie były potrzebne. Wszystko wypadło tak naturalnie. A to dopiero początek!

Podpowiem ci, jak umocnić nowy związek, który narodził się na pierwszej randce. Właśnie, jak radzić sobie ze światem zewnętrznym – rodzicami, przyjaciółmi, kolegami. Najfantastyczniejsze w randkach jest to, że służą nawiązywaniu relacji. Poprzez spotkania dochodzisz do związku. Kiedy umawiasz się z kimś, kto ci odpowiada, szybko tworzy się między wami więź, często bardzo intensywna i bogata.

W fizyce istnieje niezwykle ważne pojęcie „pędu”. Wiąże się ono z prawem mówiącym, że ciało wprowadzone w ruch pozostaje w ruchu, jeśli nie zadziałają na nie siły zewnętrzne. Coś takiego dzieje się czasem w związkach: masz wrażenie, że lecisz z automatycznym pilotem. Rozluźniasz się, rozkoszujesz sytuacją. Nie dostrzegasz żadnych ciemnych chmur i nie czujesz turbulencji.

Ale właśnie w tym kryje się niebezpieczeństwo. Zawsze musisz być czujny i uważać na zewnętrzne i wewnętrzne siły, które mogą zastopować rozwój związku. Gdybyś leciał samolotem, tablica rozdzielcza rozbłysłaby w odpowiednim momencie żółtymi i czerwonymi światełkami, ostrzegawczymi. W przypadku związku sygnały nie są tak oczywiste, ale mimo to musisz wziąć pod uwagę możliwe zawirowania. Omijanie niebezpieczeństw pozwoli waszej relacji rozkwitać bez najmniejszej przeszkody. Jeżeli natomiast nie będziesz zwracać na nie uwagi, związek utkwi w martwym punkcie, przestanie was cieszyć i rozwijać się we właściwym kierunku.

Nie pozwól, aby szczegóły dotyczące związku stały się jedynym tematem waszych rozmów. To prawda, że są ludzie, którzy najchętniej rozmawiają o swoich relacjach z innymi, i przyjdzie czas, kiedy i ty zechcesz pogadać o tym, jak się sprawy mają i czego oczekujesz w przyszłości. Jednak jeśli takie rozmowy staną się waszym nawykiem, stracicie przyjemność ze wspólnie spędzanego czasu.

Wiesz, dlaczego tylu ludzi chodzi na randki? Bo to świetna zabawa! Ale jak już wielokrotnie mówiłam, czasem trzeba parę spraw wcześniej przemyśleć, abyście obydwoje mieli ze spotkania jak najwięcej przyjemności. Im więcej rzeczy zaplanujesz, tym większe masz szanse na udaną randkę.

Nie denerwuj się, kiedy organizujesz imprezę. Nie tylko twoi goście będą się lepiej bawić, jeśli się wyluzujesz, ale i tobie spotkanie sprawi większą frajdę. I znowu powtórzę: planowanie to klucz do sukcesu. Upewnij się, że masz pod ręką wszystko, czego potrzebujesz, i nie przejmuj się tak bardzo.

Pierwszy krok to wybrać coś, co sprawi – a przynajmniej masz nadzieję, że sprawi – przyjemność wam obojgu. Oczywiście najlepiej wcześniej wiedzieć, że na przykład obydwoje lubicie chodzić do kina albo na zawody sportowe. Jednak czasem warto zaryzykować i ruszyć w nieznane. Z tego też może być sporo frajdy. Jeśli, powiedzmy, żadne z was nigdy nie siedziało w siodle, to może dobrym pomysłem okaże się wspólna lekcja konnej jazdy.

Obojętnie, na co się zdecydujesz, postaraj się bawić jak najlepiej i nie ukrywaj tego! Dobre samopoczucie jest zaraźliwe (poważnie!) i kiedy osoba, z którą się umówiłeś, zobaczy, że jesteś w świetnym nastroju, łatwiej jej będzie się rozruszać. A jeśli tak naprawdę żadne z was nie bawi się dobrze, tylko od was zależy, czy będziecie elastyczni i po prostu zmienicie plany.

Kiedy w artykule Najróżniejsze randki wspominałam o grupowych randkach, zaznaczyłam, że gdy razem spędzacie czas, najważniejsze, abyście obydwoje skupili się przede wszystkim na sobie nawzajem, a nie na znajomych. Jednak może się to okazać dość trudne, kiedy w spotkaniu uczestniczą bliscy przyjaciele – twoi lub osoby, z którą się umówiłeś.

Trudno oprzeć się pokusie pogawędzenia z przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli nie idą ci najlepiej rozmowy na osobności z tym kimś, z kim się spotykasz. Jednak randkowa etykieta mówi na ten temat jedno: „Nie, absolutnie nie!”

Nie twierdzę, że rozmowy z przyjaciółmi sq całkowicie zabronione. Włączenie do randki bliskich znajomych nie tylko dodatkowo uprzyjemnia spotkanie, ale także pozwala osobie na której ci zależy, lepiej cię poznać, ponieważ zobaczy, jakie towarzystwo sobie dobierasz i jak się do tych ludzi odnosisz. Dopóki obydwoje bierzecie udział w rozmowie, tylko zwiększasz swoją szansę na dobrą zabawę. Jednak istnieją pewne zasady dotyczące włączania przyjaciół do randki. Po pierwsze, przedstaw osobę, z którą przychodzisz, reszcie znajomych (nie zakładaj z góry, że wszystkich zna). Po drugie, upewnij się, że dobrze się czuje w kręgu twoich przyjaciół. Po trzecie, zawsze pamiętaj, że jesteś na randce, a to znaczy, że nie wolno zostawiać towarzyszącej osoby samej, chyba że wiesz, że dobrze się czuje i bawi.