Randki – na poważnie

Umawianie się na randki przychodzi ci z już łatwością. Spotkania są super. Zapraszasz tę wybraną osobę na kolejną randkę. Rozmawiacie. Coraz lepiej ją znasz. Ona też coraz więcej o tobie wie. Nadal się spotykacie. Tak naprawdę to właśnie budujesz wyjątkowy związek z bardzo wyjątkową osobą. Chcesz, żebyście spotykali się już tylko ze sobą. Wspaniale się czujesz i wszystko fantastycznie się układa. Jeśli ten opis pasuje do twojej sytuacji, znaczy, że przeszedłeś do następnej rundy rozgrywki. Spotkałeś kogoś, kogo naprawdę lubisz i kto najwyraźniej lubi ciebie. Teraz chcesz się dowiedzieć, jak utrzymać związek i co zrobić, żeby wszystko układało się tak dobrze, jak do tej pory.

W tym rozdziale opowiem ci, co się dzieje, kiedy związek nabiera siły. Porozmawiamy także o zaangażowaniu i rozwiązywaniu konfliktów.

Czy to już na poważnie?

Kiedy związek ze zwykłej przyjaźni przeradza się w miłość? Oto kilka sygnałów wskazujących, że coś takiego ma miejsce:
Chcesz się spotykać tylko z tą osobą.
Chcesz, żeby ona spotykała się tylko z tobą.
Coraz bardziej ją lubisz i coraz bardziej cię fascynuje.
Naprawdę lubisz sprawiać jej przyjemność.

Te objawy mogą występować osobno, ale w końcu pojawią się wszystkie i kiedy już tak się stanie, związek zmienia się w coś poważnego.

Pierwszym sygnałem, że związek wkracza w nowy etap rozwoju, jest fakt, że chcesz spotykać się wyłącznie z tą jedną wybraną osobą i masz nadzieję, że ona czuje podobnie. Ponadto randki stają się łatwiejsze, ponieważ obydwoje wiecie, że chcecie spędzać ze sobą tyle czasu, ile tylko się da. Coraz więcej myślisz o tym kimś i cieszysz się z jego towarzystwa bardziej niż z towarzystwa innych ludzi. To nie znaczy, że nigdy nie będzie między wami chwil pełnych napięcia, ani że nie będziecie walczyć o to, aby w życiu swojej „drugiej połowy” zajmować najważniejsze miejsce. Koniec końców każdy chce przecież, aby ta szczególna dla niego osoba widziała w nim kogoś wyjątkowego.

Co tak naprawdę oznacza określenie „poważny związek”, zależy od waszego wieku. Inaczej to wygląda u 13-latków, a inaczej w parę lat później. Różnica po części wynika z odmiennych zainteresowań. Zależy też od długości trwania związku. Spotykanie się przez dwa tygodnie to nie to samo co przez cztery miesiące.

Twórcy piosenek – nie wyłączając współczesnych – chętnie jako temat wybierają miłość, być może dlatego, że jest ona taka tajemnicza. Czy wiesz dokładnie, dlaczego ktoś tak cię pociąga? Pewnie nie. Może jest coś w jego wyglądzie, w brzmieniu śmiechu albo w sposobie myślenia. Wiesz tylko, że ta osoba całkowicie cię zauroczyła. Może odkryjesz więcej, analizując swoją sytuację, ale nie spodziewaj się, że wszystko zrozumiesz.

Kiedy dojdziesz do wniosku, że jesteś w poważnym związku, zdasz sobie zapewne sprawę, jak bardzo chcesz uszczęśliwić osobę, na której ci zależy. Dostrzeżesz, ile radości daje ci sprawianie jej przyjemności. Będziesz mieć wrażenie, że jednym z celów twojego życia jest wywoływanie uśmiechu na jej twarzy. A jednym z celów randek – miłe dla was obojga spędzanie czasu.

Na pewno znasz słowa piosenki z Titanica. Mówią bardzo pięknie o tym, że miłość nigdy się nie kończy („Moje serce zawsze będzie przy tobie”). Zawsze istniały wzorce romantycznej miłości. Niektóre symbole są uniwersalne: róże, delikatna muzyka, świece, ciepłe letnie wieczory, przytulny ogień na kominku w mroźną noc. Z drugiej strony, pewne rzeczy nabierają nowego znaczenia i to, co dla innych jest zwyczajne, dla określonej pary może być czymś wyjątkowo romantycznym.

Nancy i Ted, dwoje 17-latków, na pierwszej randce byli w bardzo zwyczajnej kafejce, gdzie zamówili piwo korzenne i lody. Z okazji „miesięcznicy” wybrali się tam znowu i zamówili to samo, co za pierwszym razem. Nie muszę chyba tłumaczyć, że nie dla wszystkich piwo korzenne jest szczególnie romantyczne, ale dla tej pary nie ma niczego wspanialszego!

Romantyczna miłość to uczucie bardzo szczególne. Macie wrażenie, że wkraczacie w świat, w którym istniejecie tylko wy dwoje i jedyne, co chcecie robić, to sprawiać sobie nawzajem radość.

Wspólne spędzanie czasu jest czymś więcej niż tylko budowaniem związku w miarę, jak staje się on coraz poważniejszy. To też wielka przyjemność.

Wiele par, które spotykają się na poważnie, po prostu lubi przebywać w swoim towarzystwie. Nie muszą ze sobą rozmawiać, wystarczy, że są razem. Ale często, kiedy bardzo dużo czasu spędza się razem, związek rozpada się. Chociaż lubisz być ze swoim chłopakiem czy dziewczyną, nie zapominaj, że jesteście dwojgiem niezależnych ludzi. Myśl o was, jak o trzech różnych „istnieniach”: ty, twoja sympatia i wy jako para.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *