Randki: wiele możliwości

Randki: wiele możliwości

Jak już wspomniałam na początku rozdziału, istnieje wiele rodzajów randek. Wszystkie rządzą się swoimi prawami, mają swoje plusy i minusy. Teraz pora, żeby przyjrzeć się sześciu typom randek: we dwoje, podwójnym, grupowym, na imprezie, na szkolnej dyskotece i odwiedzinom.

Randka we dwoje

Spotkanie dwojga, którzy wybierają się gdzieś razem – potańczyć, do kina, coś zjeść, na spacer – to najbardziej typowy rodzaj randki. Takie sam na sam ma niewątpliwie swoje zalety, zwłaszcza, że obydwoje chcecie się bliżej poznać. Mniej rzeczy was rozprasza, możecie dobrać odpowiadające wam otoczenie. Bez ludzi wokół łatwiej stworzyć intymny nastrój. Jeżeli waszym celem jest głębsze wzajemne poznanie się, randka sam na sam to chyba najszybszy sposób na osiągniecie sukcesu.

Z drugiej strony, niektórym pomaga cudza obecność, zwłaszcza jeśli nie najlepiej idzie im prowadzenie rozmowy. Spotkanie w szerszym gronie pozwala zaobserwować różne cechy wybranej osoby, a więc również przewidywać, jak będzie się wam układało na dłuższą metę. Dlatego jedna z dwóch poniższych propozycji może okazać się dobrym pomysłem.

Podwójna randka

Typowa podwójna randka to cztery osoby, z reguły tworzące pary. Zaletą takiego układu jest to, że przynajmniej dwie osoby – po jednej z każdej pary-całkiem dobrze się znają, więc spotkanie zaczyna się od razu w przyjemnej atmosferze. Wielu czuje się swobodniej, gdy uwaga osób, na których im zależy, jest nieco rozproszona. A kiedy czwórka ludzi świetnie się dogaduje, rezultatem mogą być niezapomniane chwile.

Niestety, taki układ ma też wady. Przede wszystkim cały wieczór może upłynąć pod znakiem przyjaźni dwóch osób, przez co pozostałe poczują się odsunięte. Jeżeli decydujesz się na podwójną randkę, upewnij się, że przynajmniej tyle samo uwagi – jeśli nie więcej – poświęcisz temu, kogo zapraszasz, co reszcie obecnych.

Przyjaciele, Steve i Mike (obydwaj 18 lat), zdecydowali się na podwójną randkę. Każdy zaprosił dziewczynę, która mu się podobała. Niestety, nie wiedzieli, że ich wybranki wzajemnie się nie znoszą i ostro ze sobą rywalizują. To, co na początku wydawało się świetnym pomysłem, skończyło się tak, że dziewczyny w ogóle przestały się do siebie odzywać, a oprócz tego miały za złe swoim partnerom, że narazili je na koszmarny wieczór. Cała ta sytuacja źle wpłynęła też na przyjaźń Steve’a i Mike’a.

Randka w grupie

Grupowa randka może okazać się świetną zabawą. Zwykle w spotykającej się paczce są pary, a jednocześnie wszyscy dobrze się znają. Pary mają czas dla siebie, ale mogą też (jeśli zechcą) pobyć w większej grupie. Są wokół nich inni ludzie, którzy pomogą w niezręcznej sytuacji (gdyby coś się przydarzyło). Dzięki takiej formie randki, zorientujesz się też, jak ty i wybrana przez ciebie osoba reagujecie na przyjaciół i znajomych. Jeśli zdecydujesz się powtórzyć ten układ, pewnie będziesz mieć wrażenie, że dostajesz to, co najlepsze z dwóch światów. Spędzisz czas z kimś, kogo naprawdę lubisz i zyskasz okazję, żeby go lepiej poznać, a jednocześnie znajdziesz się w towarzystwie ludzi, którzy super się bawią.

Grupowa randka to zabawa całą paczką. Zupełnie jak w telewizyjnych Przyjaciołach, gdzie bohaterowie niemal cały czas spędzają razem, ale jednocześnie ciągle tworzą się pary – w grupie lub z ludźmi wprowadzanymi z zewnątrz.

Oczywiście i taka forma spotkania ma swoje wady. Przede wszystkim obecność innych ludzi może was obydwoje rozpraszać na tyle, że nie poświęcicie sobie dość czasu i nie poznacie się lepiej. Inny problem polega na tym, że tracisz znaczną część kontroli nad przebiegiem randki. Nie możesz samodzielnie zdecydować, co robić potem, dokąd pójść, co jeść. Ten brak odpowiedzialności w pierwszej chwili wydaje się zaletą, ale postaraj się z góry przewidzieć grożące ci wpadki, zwłaszcza jeśli to pierwsza randka z kimś nowym.

Strzeż się wpadek na grupowych randkach! Gina i Jim (obydwoje 19 lat), wybrali się na randkę w towarzystwie ośmiu osób – dwóch innych par i dwóch samotnych chłopców. Ginę złościło już to, że nie może wybrać filmu, na który pójdą. Potem wszyscy długo dyskutowali, gdzie zjeść pizzę. Jim przejmował się przede wszystkim Giną, ale też swoim najlepszym kumplem. Ponadto martwił się, że jeden z chłopaków bez pary nie bawi się najlepiej. Jim i Gina zdecydowanie nie byli sami: to była rzeczywiście wspólna randka!

Impreza

Kolejnym typowym rodzajem randki jest spotkanie na imprezie. Dzwonisz do kogoś i proponujesz, żeby z tobą poszedł. Potem zjawiasz się z wybraną osobą gdzieś, gdzie jest już mnóstwo twoich znajomych. To właściwie randka w grupie w pełnym tego słowa znaczeniu.

Imprezy są doskonałą okazją, aby osoba, którą zapraszasz, dużo się o tobie dowiedziała. Pozna krąg twoich znajomych i zobaczy, jak się przy nich zachowujesz. Jeśli potrafisz się w tej sytuacji znaleźć, pokażesz się od najlepszej strony. Nie zapomnij zarezerwować trochę czasu na przedstawienie osoby, którą przyprowadzasz, innym uczestnikom imprezy. Staraj się, aby zawsze miała to, co chce, do picia i jedzenia. Zadbaj o jej dobry humor i samopoczucie.

Nie zapominaj o swojej partnerce! Nie tylko jesteś gościem na imprezie, ale również gospodarzem na randce – dla osoby, którą prosiłeś, żeby z tobą przyszła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *