Spotkanie z jej – jego rodzicami

Spotkanie z jej – jego rodzicami.

Czy jest coś bardziej stresującego od spotkania z rodzicami osoby, z którą umawiasz się na randki? Oni to dopiero człowieka przeegzaminują!

Właściwie to egzamin komisyjny, bo jest ich dwoje – oczy czujnie wlepione w ciebie i setki pytań, które przypominają przesłuchanie na komisariacie. Jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji?

Jeden ze sposobów polega na wyobrażeniu sobie, że to po prostu starsi dobrzy znajomi. W pewnym sensie Są rzeczywiście wyjątkowymi przyjaciółmi osoby, z którą się umawiasz, więc powinieneś odnieść się do nich z równą sympatią, jak do innych jej znajomych czy przyjaciół. Bądź uprzejmy i okaż im szacunek; zwykle nie ma potrzeby, żeby zachowywać wielką rezerwę. Od razu skocz na głęboką wodę i opowiedz coś o sobie, zanim sami zaczną zadawać pytania. Ponadto sprawdź, czy wiesz, czego oczekują, jeśli idzie o godzinę powrotu z randki i innych zasad. Zapewnij, że się do tego wszystkiego zastosujesz.

Jeśli budzi w tobie opór takie czepianie się, spróbuj postawić się na ich miejscu. Chcą mieć pewność, że ich dziecko znalazło się w odpowiednim towarzystwie. Bądź z nimi szczery. Swoimi wyjaśnieniami uprzedź ich obawy, a na pewno lepiej się poczują i prawdopodobnie postarają się, aby twoja sympatia jeszcze bardziej lubiła cię i podziwiała.

I jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać, gdy starasz się być grzeczny i przyjazny dla „tamtych” rodziców: swoich staruszków traktuj z takim samym szacunkiem. Oni są w identycznej sytuacji – też się martwią, dokąd pójdziecie i kiedy wrócicie. Informuj ich o swoich planach. Postępuj szczerze i otwarcie, a łatwiej im będzie akceptować twoje wybory.

Randki trwają i znasz już rodziców swojej sympatii. Naturalna sprawa, że lubisz ją coraz bardziej. Oto proste pytanie: jak okazać swoje uczucia?

Oczywiście nie masz zamiaru nosić serca na dłoni. To staromodne wyrażenie oznacza, że wszystkie twoje uczucia są natychmiast widoczne dla ludzi wokół ciebie. Jednak nawet jeżeli nie chcesz posuwać się aż tak daleko, gdy spotykasz się z kimś, kogo naprawdę lubisz, masz ochotę dać mu znać o swoich uczuciach. Są trzy sposoby okazania komuś sympatii:
Zachowuj się tak, aby było widać, że lubisz tego kogoś.
Mów odpowiednie rzeczy.
Wysyłaj sygnały niewerbalne (to znaczy, sygnały bez słów).

Większość ludzi potrafi opanować przynajmniej jedną z tych technik. Wykorzystanie wszystkich trzech sprawia, że przekaz staje się jednoznaczny.

Zachowuj się dorośle, kiedy poznajesz „tamtych” rodziców! Pokaż, że jesteś człowiekiem odpowiedzialnym, zachowując się wobec nich grzecznie i miło. Uspokój ich, mówiąc, dokąd się wybieracie i kiedy wrócicie, zanim sami o to zapytają. Jednak nie próbuj zachowywać się nad wiek dojrzale, jakbyś był bardzo doświadczoną osobą, która z niejednego pieca chleb jadła. Będą mieli wtedy wrażenie, że ich dziecko wpadło w nie najlepsze towarzystwo. A rodzice zawsze martwią się o dzieci – taka już ich rola. W dzisiejszym społeczeństwie nadal oczekuje się, że chłopak odpowiada za bezpieczeństwo dziewczyny, ale oczywiście powinni uważać na siebie nawzajem.

Jeśli chcesz zachowaniem dać wyraz swojej sympatii, musisz okazywać szacunek i troskę wobec drugiej osoby, słuchać tego, co mówi, być uprzejmym i starać się sprawić jej przyjemność. Porzekadło „Czyny głośniej przemawiają niż słowa” bardzo dobrze pasuje do tej sytuacji. Z drugiej strony, powiedzenie odpowiedniej rzeczy we właściwym momencie też bardzo ułatwia odkrywanie uczuć. Nie znaczy to, że masz przysięgać dozgonną miłość, ale możesz powiedzieć: „Naprawdę lubię spędzać z tobą czas” albo: „Masz cudowne poczucie humoru. Nikt nie potrafi rozbawić mnie tak jak ty”.

No i wreszcie komunikacja niewerbalna – ona też może być skutecznym narzędziem, jeśli idzie o okazywanie sympatii. Mogę się założyć, że potrafisz poznać, kiedy ktoś jest na ciebie wściekły, zanim wypowie choćby jedno słowo. Wystarczy, że odczytasz wyraz twarzy i mowę ciała. To samo dotyczy uczuć przyjaznych. Osoba, z którą się spotykasz, odgadnie, że ją lubisz, jeśli w jej towarzystwie odprężysz się, uśmiechniesz się ciepło, patrząc jej w oczy, dotkniesz z uczuciem w trakcie rozmowy. Również jeżeli przed randką poświęcisz chwilę, żeby się odpowiednio ubrać i dobrze wyglądać, zorientuje się, że te spotkania są dla ciebie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *