Trudny moment dla związku

Wielu osobom wydaje się, że ich miłość jest bardzo silna i związek jest w stanie przetrwać wszelkie przeszkody. Obserwują inne pary i zastanawiają się, dlaczego nie układa im się tak wspaniale. Praktycznie wszyscy młodzi ludzie, którzy nacieszą się już sobą i postanowią razem spędzić resztę swojego życia decydują się na założenie rodziny i powiększenie jej o kolejnych członków. Na dzieci czekają z niecierpliwością i ogromnie cieszą się, kiedy udaje im się spłodzić potomka. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że pojawienie się na świecie maleństwa dla wielu par oznacza poważny kryzys i wiele problemów.
Na początku, jeszcze na etapie samej ciąży rodzice i cała rodzina z wielką niecierpliwością oczekują na maleństwo. Kiedy już pojawi się na świecie i przyjedzie do domu, panuje w nim wielka radość i zadowolenie. Dopiero po jakimś czasie, kiedy przygniata rodziców proza życia codziennego, mogą pojawiać się problemy.
Przede wszystkim, dotyczą one oczekiwań, jakie mają wobec siebie partnerzy, czyli rodzice oraz ich wzajemnych stosunków. Matka zazwyczaj oczekuje, że ojciec dziecka będzie ją wspierał i rozumiał. Z uwagi na rozchwianie hormonalne i emocjonalne, potrzebuje ona niezwykle dużo ciepła i wsparcia. Nie ma siły, ani ochoty na seks, pragnie jedynie bliskości.
Ojciec zaś, ma całkowicie inne oczekiwania. Oczywiście pragnie zajmować się swoim dzieckiem, ale nie widzi on różnicy w stosunku do dotychczasowego życia i nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego kobieta staje się mniej przystępna i unika miłości. Są to pierwsze problemy, jakie mogą pojawić się po urodzeniu dziecka.
Dorosłym ludziom, którzy do tej pory żyli jedynie we dwoje i mogli ze swoim czasem i pieniędzmi robić dosłownie to, co chcieli, nagle każe się dzielić tym czasem oraz finansami z młodym człowiekiem. Nie mają już tyle czasu, co do niedawna, żeby rozmawiać, czy też spędzać go po prostu razem. Często brakuje im nawet chwili na to, żeby podzielić się relacją z całego dnia. Odsuwają się stopniowo od siebie, nawet tego nie zauważając.
Problem może dotyczyć także par z większymi dziećmi. Stają się one bowiem nagle najważniejsze dla rodziców i to im, a nie sobie nawzajem, poświęcają oni czas. Dziecko musi przecież odrabiać po szkole lekcje, trzeba je zawieźć na dodatkowe zajęcia, czy zorganizować mu przyjęcie rodzinne. Niedzielne poranki oznaczają, że młody człowiek najprawdopodobniej wskoczy do łóżka rodziców i zażąda wspólnego oglądania bajek w telewizji.
Są to pełne uroku, najpiękniejsze chwile w całym życiu. Warto jednak zadbać również o siebie i o swojego partnera, a przede wszystkim o wspólne relacje. Nie można zapominać o sobie i o czasie tylko we dwoje. W każdej rodzinie znajdzie się jakaś ciocia lub babcia chętna zająć się maluchem, kiedy rodzice udadzą się na romantyczną kolację przy świecach na mieście, lub do kina. Nie można zapominać również o rozmowie. Ona jest podstawą prawidłowo funkcjonującego związku dwojga ludzi. Partnerzy powinni zawsze znaleźć czas na to, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i przeżyciami z całego dnia.