Współuzależnienie – terapia dla rodzin i partnerów

Współuzależnienie – terapia dla rodzin i partnerów

Każdego rodzaju uzależnienie (od alkoholu, środków psychoaktywnych, gier czy hazardu) rodzi patologie między osobą uzależnioną a jej bliskimi. Przeciągająca się w czasie sytuacja stresowa oraz destrukcyjne zachowania uzależnionego powodują, że jego rodzina i bliscy w takim samym stopniu potrzebują wsparcia. Brak świadomość toksycznej relacji i zaburzone poczucie własnej wartości to najważniejsze kwestie, nad którymi pracujemy.

Zdiagnozowanie współuzależnienia w naszym Ośrodku stanowi podstawę kolejnych działań.

Pomocne dla współuzależnionych jest wzięcie udziału w programie rozwoju osobistego 12 kroków Al.-Anon. Zachęcamy do skonsultowania się z naszymi specjalistami, którzy podejmą decyzję odnośnie optymalnej formy pomocy.

Współuzależnienie jest zjawiskiem bardzo częstym, choć zwykle nierozpoznanym i zbagatelizowanym. Niesłusznie. Odpowiednia postawa bliskich może być również pomocna dla uzależnionego. Dlatego naszym celem jest kompleksowa pomoc całym rodzinom dotkniętym niszczycielskim problemem nałogu.

W Ośrodku pracują wykwalifikowani psycholodzy i terapeuci, mający doświadczenie w postępowaniu ze współuzależnieniami. Dysponują oni wszelkimi udogodnieniami, które mogą okazać się pomocne w terapii.

Zatem jeśli:

  • osoba Ci bliska jest uzależniona
  • odczuwasz brak ciepła i miłości z jej strony
  • nie radzisz sobie w codziennym życiu
  • żyjesz w ciągłym stresie

Skontaktuj się z Nami