Randka to gra, nie wyścig

Randka to gra, nie wyścig

Randki to gra, w której nie nagradza się za tempo. Nieważne, czy jesteś szybszy, czy wolniejszy od swoich kumpli. Prędzej czy później wszyscy dotrzecie do mety.

Pamiętaj, że w randkach nie chodzi o zdobywanie punktów. Nie ma rywala, nie ma tablicy z wynikami, nie ma ograniczeń czasowych. Z każdym spotkaniem możesz grać coraz lepiej, a jeśli coś poszło nie tak, zastanów się, w czym problem.

To nie znaczy, że nigdy nie zdarzą ci się nieudane randki. Niektóre pewnie będą okropne. Jednak nawet one mogą oznaczać wygraną i to dla was obojga, ponieważ randkowe zwycięstwo sprowadza się do tego: Ile dowiedziałeś się o drugiej osobie. Ile dowiedziałeś się o sobie.

Może zdarzy ci się koszmarna randka, ale i tak będziesz do przodu, jeśli zorientujesz się, dlaczego spotkanie nie wypaliło.

Skup się na tym, co ci pasuje, a nie na fajerwerkach! Randka z najbardziej wystrzałową dziewczyną czy najprzystojniejszym facetem nie jest zła, ale z tej gry masz wynieść poczucie swobody i pewności siebie, których potrzebujesz, aby zaprosić kogoś, kto naprawdę ci się podoba. Może trochę potrwać, nim to osiągniesz, ale prędzej czy później ci się uda!

Randki to supersposób, aby zachować radość życia i cieszyć się kontaktem z ludźmi. Spójrzmy prawdzie w oczy: musisz zjeść obiad, ale o ile przyjemniej zrobić to w towarzystwie kogoś, z kim masz ochotę pogadać i kogo chcesz lepiej poznać! Miło jest czasem pobyć samemu, ale wyskoczyć do kina z kimś szczególnym – o wiele przyjemniej.

Koniec końców dowiesz się czegoś o sobie: co sprawia ci radość i kto może cię uszczęśliwić. Dlatego randki to gra, której pewnie nie zdołasz się oprzeć. Czy istnieje lepszy sposób na poznanie siebie niż poprzez kontakty z drugim człowiekiem?

Spokojnie! Chociaż zasugerowałam, że warto z randek wyciągać wnioski, to nie znaczy, że masz analizować i rozkładać na czynniki pierwsze każde spotkanie. Niektóre randki to tylko rozrywka – nic więcej.

Każdy chce się umawiać i każdy zaczyna jako początkujący gracz. Ludzie różnią się ilością doświadczeń. Rodzice, starsze rodzeństwo i koledzy przeszli przez to samo, co ty przeżywasz teraz – pogadaj z kimś, kto już coś na ten temat wie! Ta gra ma pewne uniwersalne reguły. Randki pozwalają lepiej poznać samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *